Odzież BHP w Twojej firmie – krótki poradnik

Odzież BHP w Twojej firmie – krótki poradnik

Odzież BHP w Twojej firmie – krótki poradnik – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy, pracodawcy są zobowiązani do zapewnienia pracownikom środków ochrony indywidualnej, które chronią ich przed zagrożeniami i szkodliwymi. Powiedz mu jasno, jak ma korzystać z tych środków. To tyle w kwestiach prawnych. Pojawia się jednak pytanie, z jakiego materiału powinna być wykonana odzież BHP i czy na pewno trzeba ją kupować? Poniżej znajduje się krótki przewodnik.

Materiał na odzież roboczą

Odzież robocza lub ochronna może być wykonana z różnych materiałów, ale wszystkie mają bawełnę jako główny składnik. 100% bawełna w składzie materiału jest charakterystyczna dla tak zwanej odzieży dżinsowej, dzięki czemu jest lekka i przewiewna. To najpopularniejszy rodzaj odzieży BHP wśród przedsiębiorców, dostępny również w różnych kolorach i gramaturach. Możesz także kupić bawełniany kombinezon, który został zmieszany z innymi włóknami syntetycznymi, ponieważ zmieniają się jego właściwości. Taka odzież jest nie tylko plamoodporna, ale także wodoodporna czy olejoodporna. Kombinezon jest łatwiejszy do czyszczenia dzięki domieszce włókien syntetycznych, co oznacza, że ​​brud można usunąć szybciej. Oczywiście należy pamiętać, że wybór konkretnej odzieży ochronnej BHP wykonanej z danego materiału powinien zależeć przede wszystkim od zastosowania, czyli branży, w której dokonujemy zakupu. Dla niektórych grup zawodowych zaleca się stosowanie do produkcji odzieży jednorazowej odzieży bawełnianej wykonanej z innych materiałów, takich jak polar, flanela, stylon lub polipropylen.

Leasing – skuteczna opcja

Odzież BHP w Twojej firmie – krótki poradnik
Odzież BHP w Twojej firmie – krótki poradnik

Rynek odzieży ochronnej i roboczej w Polsce jest dobrze rozwinięty, a dziesiątki firm dostarczają odzież BHP dla przedsiębiorstw. kombinezon. Rynek ten rozrósł się do tego stopnia, że ​​oprócz kupowania odzieży roboczej można taką odzież również wypożyczać. Rozwiązanie jest zgodne z przepisami Kodeksu Pracy oraz potrzebami właścicieli firm. Mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę pracowników, należy wyposażyć ich w odzież wykonaną z wysokiej jakości tkanin, które nie powodują podrażnień i zapewniają komfort nawet w bardzo trudnych warunkach. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego firmy coraz chętniej konsultują się w sprawie wyboru odzieży BHP. Profesjonalne podmioty zajmujące się sprzedażą tego typu produktów sprzedają odzież dla przemysłu spożywczego (odzież HACCP), kuchni, warsztatów rzemieślniczych, mechaników samochodowych oraz osób pracujących w niebezpiecznych warunkach jak ślusarze i spawacze. Oferty firm dostarczających odzież ochronną obejmują również odzież dla osób narażonych na niebezpieczne chemikalia (kombinezony antykwasowe, antystatyczne, spawalnicze).

Wypożyczyć czy kupić?

Wypożyczanie odzieży BHP z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, ponieważ korzyści płynące z tej usługi są niemałe. Przede wszystkim zapewniamy pracownikom czysty i schludny wygląd przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwa w miejscu pracy. Utrzymanie ciągłości dostarczania odzieży pracownikom zajmuje dużo czasu i często wymaga delegowania tej odpowiedzialności na konkretnych pracowników lub wręcz pracowników. W zakładzie produkcyjnym pracuje 1000 osób i trudno jednej osobie ogarnąć wszystkie sprawy związane z odzieżą roboczą. Dodaj do tego ciągłą rotację pracowników, pracę zmianową czy uszkodzenia odzieży. Dlatego duże podmioty chętnie delegują zadania związane z problematyką odzieży BHP wyspecjalizowanym podmiotom zewnętrznym. Oferują nie tylko możliwość szybkiej wysyłki, ale także usługi sprzątania i naprawy. To duże udogodnienie dla przedsiębiorstw. Planując dostawę odzieży ochronnej do swojej firmy, warto wiedzieć o usługach wynajmu takiej odzieży ochronnej. To rozwiązanie okazało się bardziej opłacalne i wygodne niż ciągłe kupowanie ubrań.

Kto najbardziej zyskuje na wynajmie?

Wypożyczanie odzieży BHP jest najbardziej korzystne dla firm, które wymagają najnowocześniejszej odzieży roboczej. Używany w trudnych warunkach, podatny na kurz, może szybko się zepsuć i kosztować firmę więcej. O jakich branżach mówimy? Należą do nich firmy energetyczne, firmy budowlane i huty szkła. Ponadto uwzględniono wszystkie branże, w których często używa się smaru, a także wszystkie branże mechaniczne. Najlepszym rozwiązaniem dla takich firm jest pakiet serwisowy, który obejmuje usługę prania, niezbędne naprawy oraz regularne dostawy nowej odzieży. Zatrudnianie gwarantuje, że wszyscy pracownicy noszą odpowiednią odzież oraz że jest ona regularnie prana i konserwowana. Jest również atrakcyjniejsza cenowo niż kupowana regularnie odzież BHP. Dlatego warto wiedzieć o usługach oferowanych przez profesjonalne podmioty działające na rynku wynajmu takiej odzieży.

Badania geotechniczne - kto może to zrobić? Previous post Badania geotechniczne – kto może to zrobić?
Wizyta w gabinecie rehabilitacyjnym Next post Wizyta w gabinecie rehabilitacyjnym