Druk offsetowy – co to jest?

Druk offsetowy – co to jest?

Druk offsetowy – co to jest? Druk przemysłowy to jeden z obszarów zainteresowania coraz większej liczby przedsiębiorców. Druk offsetowy to technika, za pomocą której można tworzyć zarówno papier firmowy, jak i plakaty, wizytówki czy personalizowane zeszyty. Biorąc pod uwagę wszechobecność tej metody, nie jest zaskoczeniem, że w ostatnich latach stała się ona bardziej popularna. W tym przewodniku poznasz specyfikę tego rodzaju druku. Dowiesz się również o zaletach i wadach tego rozwiązania.

Druk offsetowy – specyfikacja

Popularna w profesjonalnych drukarniach webadruk.pl/produkty/rollupy-stojaki-scianki metoda druku offsetowego, to technika polegająca na przenoszeniu farby z podłoża na materiał, dzięki zastosowaniu specjalnych cylindrów pokrytych gumą. Cylindry te odpowiadają za przekazywanie określonych kolorów z odpowiednimi kolorami komponentów. Odnosimy się do CMYK, odpowiednich kolorów: Cyan, Magenta, Yellow, Black. Wałek przenosi te kolory na papier lub inne materiały, pozwalając im się wchłonąć. W przypadku druku offsetowego w ten sposób pokrywany jest cały arkusz lub kilka arkuszy, a następnie są one przycinane do odpowiedniego rozmiaru lub formatu. Druk offsetowy można wykonać na wiele sposobów, które różnią się rodzajem użytego materiału. Do najpopularniejszych metod należą:

 • Papier – ostatecznym materiałem jest papier,
 • Rolka – Materiałem tutaj jest rolka papieru.

Metodę druku offsetowego stosuje się głównie do druku na papierze o różnej gramaturze i rozmiarze. Przeznaczenie materiału może być różne, ale czy papier jest używany jako wkładka do zeszytu czy wizytówka – charakteryzuje się wysoką jakością drukowanych elementów.

Druk offsetowy – jakie są jego zalety?

Druk offsetowy – co to jest?
Druk offsetowy – co to jest?

Ze względu na popularność tego rozwiązania druk offsetowy jest usługą oferowaną przez większość profesjonalnych drukarni. Wpływ na tę sytuację ma oczywiście fakt, że technologia druku offsetowego jest wszechobecna i ma jednocześnie wiele pozytywnych aspektów. Do najważniejszych zalet oferowanych przez tę technologię można zaliczyć następujące czynniki:

 • Druk offsetowy jest bardzo korzystny ekonomicznie, szczególnie w przypadku druku wysokonakładowego, np. różnego rodzaju materiałów reklamowych,
 • Metoda offsetowa zapewnia również doskonałą jakość tj. ostry druk oraz precyzyjne odwzorowanie detali i kolorów,
 • Ten rodzaj nadruku jest również bardzo trwały, dlatego można go później udoskonalać za pomocą wybranych technik, takich jak lakierowanie,
 • Takie podejście pozwala na różnorodność kolorów, zarówno bazowych, jak i dodatków,
 • Druk offsetowy daje również możliwość drukowania na większej liczbie materiałów niż tylko papier.

Czy druk offsetowy ma wady?

Jak każda technologia, druk offsetowy ma pewne wady. Rzeczy, które wymagają szczególnej uwagi to:

 • większe wymagania przygotowawcze,
 • wydłuż czas realizacji projektów z wykorzystaniem tej technologii,
 • przygotuj się na wysokie koszty niskich nakładów druku,
 • nie można tworzyć spersonalizowanych wydruków.

Mając na uwadze wszystkie te aspekty, druk offsetowy skierowany jest przede wszystkim do tych, którym zależy na produkcji wysokiej jakości materiałów reklamowych. Dlatego osoba, która chce powierzyć takie zlecenie firmie poligraficznej, powinna skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w wykonywaniu takich nadruków. Współpraca z profesjonalną drukarnią offsetową gwarantuje nie tylko doskonałą jakość efektu końcowego, ale także bardzo atrakcyjną cenę usługi. Ale jak znaleźć drukarnię, która może zlecić takie zlecenie?

Jak znaleźć dobrą drukarnię?

Poszukując stałej drukarni spółdzielczej, należy zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje. Firmy specjalizujące się w druku offsetowym powinny posiadać wysokiej jakości maszyny, które mogą wydajnie wykonywać ten rodzaj druku. Produkcję plakatów, ulotek czy innych materiałów promocyjnych warto powierzyć również firmom, które jasno określają terminy realizacji poszczególnych usług. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie oszacować ostateczny koszt zamówienia.

Dobra Drukarnia24 zagwarantuje kompleksową obsługę klienta, nawet takiego, który ma niewielką wiedzę na temat przygotowania materiałów do druku. Dobrze przygotowany pracownik wskaże w jakim formacie należy mu dostarczyć grafikę na papierze lub innym materiale. Jest to szczególnie ważne dla jakości końcowego wydruku. Profesjonalne drukarnie oferujące hurtowy druk offsetowy zapewniają również dobrą komunikację z klientami. Ponieważ pracownik zadaje pytania o oczekiwania klienta, łatwiej będzie mu realizować projekty odpowiadające jego preferencjom. Warto wziąć pod uwagę ten aspekt, szukając drukarni do stałej współpracy.

Webadruk drukarnia cyforwa
Al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław
570 240 980
www.webadruk.pl
 

 

Jakie szkolenia BHP muszą przejść pracownicy? Previous post Jakie szkolenia BHP muszą przejść pracownicy?
Czym jest podologia kosmetyczna? Next post Czym jest podologia kosmetyczna?