Charakterystyka działalności poradni ortopedycznych

Charakterystyka działalności poradni ortopedycznych

Charakterystyka działalności poradni ortopedycznych: choroby ortopedyczne są często wynikiem urazu, jak również choroby zwyrodnieniowej. Powoli postępująca choroba może utrudniać poruszanie się i często unieruchamiać. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka, a regularne wizyty u lekarza ortopedy pozwolą na postawienie prawidłowej diagnozy i zaplanowanie leczenia. Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego są potwornie bolesne i powodują duży dyskomfort, a na dłuższą metę mogą wpływać na relacje z członkami rodziny. Wizyta w profesjonalnej poradni ortopedycznej może odmienić Twoje życie. Duży odsetek osób decydujących się na leczenie w poradni ortopedycznej stanowią osoby uprawiające sport. Są szczególnie narażeni na kontuzje.

Klinika ortopedyczna – charakterystyka placówki

Zespół roboczy Poradni Ortopedycznej tworzą chirurdzy ortopedzi, fizjoterapeuci, biomechanicy i inni specjaliści pokrewnych dziedzin. Każdy przypadek konsultowany jest z zespołem specjalistów, którzy wspólnie tworzą plan leczenia. Wiele osób, które przychodzą do kliniki, może liczyć na fachową opiekę fizjoterapeuty. Nowoczesna sala dedykowana do użytku z wieloma urządzeniami ortopedycznymi pozwala skupić się tylko na jednym pacjencie. Eksperci z tytułem magistra, określoną specjalnością i ukończonymi kursami pomogą Ci stanąć na nogi. Uczestnictwo w ćwiczeniach pobudzi układ mięśniowo-szkieletowy, aktywując mięśnie i zmuszając je do pracy. Wykorzystuje najnowszą technologię ortopedyczną, gwarantującą najwyższą jakość usług w zakresie chirurgii i opieki pooperacyjnej. Dzięki temu pacjent może wrócić do domu kilka dni po zabiegu.

Klinika ortopedyczna – misje

Operacja staje się konieczna, gdy nieinwazyjne metody leczenia nie pomagają. Prawidłowa diagnoza postawiona przez specjalistę w poradni ortopedycznej może mieć wpływ na całe życie pacjenta. Wiedza i umiejętności zespołu pracującego w klinice z pewnością przyczynią się do lepszej jakości życia. Sala pooperacyjna jest integralną częścią każdej kliniki, pomagając w pobudzeniu pracy wszystkich mięśni narządu ruchu. Szybki wzrost podczas ćwiczeń uwalnia również endorfiny.

Klinika ortopedyczna – przykłady leczenia

Poradnie ortopedyczne prowadzą wiele działań mających na celu poprawę jakości życia pacjentów. Do najczęstszych operacji należą operacje kończyn dolnych i górnych. Stawy barkowe i artroskopia, protezy dostawowe, operacje rekonstrukcji ścięgien i więzadeł, korekcja wrodzonych i nabytych wad i deformacji kończyn, wycinanie guzów łagodnych, torbieli i torbieli układu kostnego. Terapia czynnikami wzrostu jest stosowana jako uzupełnienie chirurgicznego leczenia złamań. Obejmuje podawanie czynników wzrostu. Działa przy zmianach zwyrodnieniowych, przeciążeniach ścięgien i mięśni. Ponadto większość poradni ortopedycznych może wykonać rezonans magnetyczny, tomografię komputerową głowy, zdjęcia rentgenowskie narządu ruchu oraz ultrasonografię.

Klinika ortopedyczna sportowców

Coraz więcej rodaków decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu. Na kontuzje narażeni są zarówno miłośnicy sportu, jak i osoby uprawiające sport wyczynowo. Właściwa diagnoza i szybka reakcja pozwalają zminimalizować powstałe szkody. Typowe urazy sportowe dzielą się na dwa rodzaje. Duże uszkodzenie, w którym przyłożona jest duża siła, powodująca widoczne uszkodzenia. Są to siniaki, złamania i skręcenia. Nadużywanie może spowodować drobne obrażenia. Przeciążenie najczęściej prowadzi do zapalenia tkanek. Powtarzające się czynności mogą prowadzić do zmian zwyrodnieniowych, które nieleczone mogą znacznie pogorszyć jakość życia.

Charakterystyka działalności poradni ortopedycznych
Charakterystyka działalności poradni ortopedycznych

Ortopedia dla sportowców najczęściej obejmuje:

 • złamania z przemieszczeniem kończyn górnych i dolnych,
 • kontuzjowane kolano,
 • pęknięcia i siniaki,
 • ograniczona aktywność fizyczna,
 • deformacje szkieletu,
 • ścięgna,
 • kontuzjowana pięta,
 • obrzęk,
 • martwica kości,
 • niewystarczająca ilość płynu maziowego w kolanie,
 • zwyrodnienie stawów,
 • pocieranie kolan,

Urazy sportowe wymagają rehabilitacji. Bezpośrednio po zabiegu nie można przeciążać organizmu, gdyż może to spowodować nieodwracalne zmiany w układzie ruchu. W razie jakichkolwiek pytań zatrudnieni przez klinikę eksperci służą pacjentom całym sercem. Dedykowana infolinia dla osób z pilnymi problemami w celu zasięgnięcia bezpośredniej profesjonalnej porady. W nagłych przypadkach pacjenci mogą polegać na pojazdach personelu, które zabiorą ich do kliniki.

Kliniki ortopedyczne w Polsce dzielą się na trzy typy. Pierwsza z nich to placówka finansowana przez Państwową Fundację Sanitarną. Druga prywatna instytucja. Trzecia to prywatna instytucja współpracująca z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ze względu na długie kolejki do specjalistów coraz więcej pacjentów decyduje się na skorzystanie z prywatnych klinik, gdzie specjaliści do każdego problemu podchodzą holistycznie.

 

Jak działa kontrola obwodowa? Previous post Jak działa kontrola obwodowa?
Fotowoltaika przemysłowa Next post Fotowoltaika przemysłowa