Pożyczki – jaką firmę wybrać?

Pożyczki – jaką firmę wybrać?

Pożyczki – jaką firmę wybrać? Prowadząc własny biznes z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe zarządzanie budżetem i choć zazwyczaj nam się to udaje, często brakuje nam pieniędzy. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na odważną inwestycję, chcemy rozwijać się szybciej niż pozwalają na to nasze możliwości lub po prostu zdecydujemy się zatrudnić kolejnego pracownika, który pomoże nam w realizacji tego wzrostu. W sytuacjach, gdy nie mamy pieniędzy na rzeczy ściśle związane z firmą, mamy trzy wyjścia: zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki na firmę, wziąć pożyczkę lub odłożyć nasze plany lub inwestycje do czasu, gdy zarobimy więcej pieniędzy.

Spróbujemy opisać pierwsze rozwiązanie – jak wyglądałoby pożyczenie pieniędzy z banku, gdybyś był dużą firmą i jak wyglądałaby ta opcja dla nowicjusza. Jaka jest różnica między pożyczką a pożyczką? Jeśli jesteś zainteresowany którąś z tych opcji, ten artykuł jest wart przeczytania.

Firma z długą historią i kredytem

Aby uzyskać jak najlepszy kredyt dla firmy, trzeba mieć tzw. „zdolność kredytową” i choć wiąże się to z kredytem (głównie ze względu na terminologię), dotyczy to również kredytów. Zasadą jest zwykle, że im dłużej firma istnieje na rynku, tym bardziej jest godna zaufania w bankach. Duży wpływ na to ma istnienie tzw. „preferencyjnego ZUS-u” po okresie, który może mieć istotny wpływ na osiągane dochody. Mimo, że banki podejmują decyzje o kredycie biznesowym zaledwie kilka minut po złożeniu wniosku, sprawdzanych jest wiele fundamentalnych rzeczy, które wpływają na zdolność kredytową naszej firmy – o czym musimy wiedzieć.

Długi staż firmy oznacza zazwyczaj również możliwość uzyskania większego kredytu dla firmy. Jej ogólne maksimum zwykle nie może przekroczyć dwustu tysięcy (choć może się różnić w zależności od banku, z którego usług zdecydujemy się skorzystać), a przyznawane jest niemal wyłącznie najbardziej zaufanym przedsiębiorcom.

„Pożyczka na działalność gospodarczą”, czyli czy mogę dostać pożyczkę na start?

Pożyczki – jaką firmę wybrać?
Pożyczki – jaką firmę wybrać?

Aby otrzymać pożyczkę dla firmy, nie musimy długo istnieć na rynku. Wiele banków oferuje kredyty na start, czyli kredyty udzielane przy zakładaniu firmy. Dobre w tym wszystkim jest to, że firma najbardziej potrzebuje gotówki na starcie – w końcu musi kupić wszelkiego rodzaju sprzęt, zaopatrzyć się w towary lub wynająć powierzchnię do świadczenia usług. Pożyczki dla niedoświadczonych firm  https://www.pfp.com.pl/pozyczki/wojewodztwo/zachodniopomorskie/rodzaj/dla-przedsiebiorcow są tak samo elastyczne, jak pożyczki dla firm, które od dawna są publiczne – pieniądze, które dzięki nim uzyskasz, możesz przeznaczyć na wszystko, na co masz ochotę, a ja nie musiałem stawiać sobie konkretnego celu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby podzielić je na różne aspekty Twojej działalności.

Trzeba powiedzieć, że dla firm, które dopiero zaczynają lub dopiero startują, kwota pożyczki jest znacznie mniejsza. Nic dziwnego — w końcu tego typu firma ma niewielki kredyt. Można więc pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy (choć to też zależy od konkretnego banku), które trzeba spłacać w ratach przez siedem lat. Banki wychodzą naprzeciw nowym firmom, dając im możliwość wstrzymania spłat – przydatne w miesiącach, kiedy „nie radzą sobie”.

Pożyczka czy kredyt?

Wiele osób myli pożyczkę biznesową z pożyczką. W rzeczywistości jednak te dwie opcje różnią się, głównie pod względem barier wejścia. Pożyczki to zazwyczaj mniejsze kwoty, które trzeba spłacić w krótszym czasie. Okres kredytowania jest zwykle dłuższy niż dziesięć lat, a kwota zwykle jest znacznie większa. Różnice widoczne są również w wymaganiach – pożyczek jest stosunkowo niewiele i udzielanych jest wielu potrzebującym firmom (choć ich liczba będzie się różnić w zależności od indywidualnych możliwości danej firmy). Pieniądze otrzymuje się niemal natychmiast po przyznaniu pożyczki. Inaczej jest w przypadku poważniejszych kredytów, gdzie banki są bardziej rozważne, a wypłacane za ich pośrednictwem kwoty muszą być przeznaczone na konkretny cel.

Wnioski

Kredyt firmowy to świetna opcja dla wszystkich firm, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki – czy to na inwestycje, które zdecydują się na realizację, czy też na ogólny rozwój, niekoniecznie poparty konkretnym planem. Są też świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą, ale z jakiegoś powodu nie mają dostępu do żadnego dofinansowania (lub „od dołu”, czyli po zakupie projektu objętego dofinansowaniem). Za ich pośrednictwem Fundusze są dostępne szybko, zazwyczaj w kilka minut.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Monte Cassino 32
70-466 Szczecin
913129216
www.pfp.com.pl
Jak usunąć plamy z wykładzin dywanowych? Previous post Jak usunąć plamy z wykładzin dywanowych?
Myjnia bezdotykowa Next post Myjnia bezdotykowa