Kremacja zwierząt

Kremacja zwierząt

Kremacja zwierząt to nowy sposób pożegnania się ze zmarłymi zwierzętami – utrata zwierzęcia, zwłaszcza ukochanego zwierzaka, który spędził całe życie z ludźmi, jest traumatycznym i traumatycznym przeżyciem. Wychodząc naprzeciw potrzebom pogrążonych w żałobie właścicieli zwierząt, w całej Polsce powstają cmentarze dla zwierząt, gdzie ich pochówek jest legalny i godny. W ostatnim czasie ofertę tę poszerzyło kilka krematoriów w całej Polsce oferujących usługi kremacji zwierząt.

Tęczowy Most

Niejednokrotnie, gdy zaginie ukochane zwierzę, słyszy się, że przeszło za Tęczowy Most na łąkę, gdzie może bawić się i bawić z innymi martwymi zwierzętami. Koncepcja mogła pochodzić z poezji z lat 80. i 90., aby pomóc gospodarzowi uporać się z bólem straty. Przypuszczalnie koncepcja Tęczowego Mostu wywodzi się z mitologii nordyckiej, gdzie pojawiła się koncepcja „Tęczowego Mostu”, łączącego świat śmiertelników ze światem duchów. Z biegiem czasu termin ten zyskał na popularności wśród miłośników zwierząt. Nic dziwnego, że jest często przywoływany przez instytucje zajmujące się przygotowywaniem pochówków zwierząt. Działające w Polsce krematorium dla zwierząt również przyjęło tę nazwę, aby lepiej docierać do pogrążonych w żałobie klientów.

Masowe i indywidualne kremacje

Pochówek zwierząt to sprawa, którą należy załatwić indywidualnie, z wielką delikatnością i starannością, aby nie urazić właściciela. Każde krematorium dla zwierząt oferuje dwa podejścia do tego bolesnego tematu. Pierwsza, tańsza i bardziej obiektywna, to przekazanie ciała zmarłego zwierzaka do kremacji i pochowania w masowym grobie, a odzyskanie prochów jest niemożliwe. To rozwiązanie jest najczęściej wybierane przez osoby, które cierpią i nie chcą ponownie przypominać o swojej stracie.

Osoba, która próbuje pogodzić się ze stratą, z pewnością odda ciało zwierzaka w dobre ręce, gdzie zostanie skremowane i godnie pochowane. Jego właściciel nie dostanie prochów w swoje ręce, nie może też uczestniczyć w procesie kremacji zwierzęcia np. w Pile animaleden.pl/kremacja-zwierzat-pila/, co może go w pewnym stopniu oszczędzić bólu. Druga metoda to kremacja indywidualna, w której może uczestniczyć rodzina zmarłego. Decydując się na to rozwiązanie, właściciel zwierzęcia otrzymuje jego prochy do wybranej wcześniej urny, a jeśli krematorium dla zwierząt posiada własny cmentarz lub współpracuje z cmentarzem dla zwierząt, może zdecydować się na pochowanie prochów w osobnym grobie. w towarzystwie zwierząt udają się na kremację, bądź przygotowany na czekanie do czterech godzin na większe zwierzęta.

Doceń zalety zwierząt

Kremacja zwierząt
Kremacja zwierząt

Oprócz tego, że zwierzęta są dla wielu ukochanymi pupilami, jest też spora grupa ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czworonożnego towarzysza pomagającego w codziennych czynnościach. Do zwierząt tych zalicza się przede wszystkim psy służące w policji, wojsku, straży granicznej i innych służbach utrzymujących porządek publiczny. Krematoria zwierząt doceniają ich zasługi i oferują atrakcyjne rabaty, jeśli ich właściciele zaproponują kremację. Wdzięczni są także sami lekarze weterynarii oraz personel kliniki weterynaryjnej – otrzymują też zniżkę cenową, jeśli zdecydują się na kremację swojego martwego zwierzaka.

Z kolei kremacja niewidomych psów przewodników odbywa się bezpłatnie. Każdy pracownik krematorium dla zwierząt wie aż za dobrze, że stratą niewidomego jest śmierć jego przewodnika. Z tego powodu krematorium stara się nie obciążać osób niepełnosprawnych i świadczy te usługi całkowicie bezpłatnie, w uznaniu zasług psów przewodników.

Dodatkowa usługa

Cennik dla każdego krematorium dla zwierząt jest uzależniony od wagi przetwarzanego zwierzęcia. Im cięższe zwierzę, tym wyższa cena i dłuższy czas spalania jego padliny. Niektóre krematoria zapewniają specjalnie zaprojektowane urny do przechowywania prochów uzyskanych podczas kremacji osoby. Urna ma klasyczny kształt i jest dostępna w kształcie figurki kota lub psa. Mogą być cenną pamiątką po Twoich ukochanych pupilach. Jeśli wybierzesz pochówek w ziemi, niektóre krematoria oferują miejsca na własnych lub partnerskich cmentarzach dla zwierząt. Dzięki temu możesz od czasu do czasu odwiedzić grób swojego zwierzaka, a nawet zapalić na nim świeczkę. Wśród propozycji krematoriów dla zwierząt znajdziesz również nagrobki z granitu, na których można wyrzeźbić dowolny tekst.

Jednym z najbardziej ekstrawaganckich dodatków oferowanych przez niektóre krematoria dla zwierząt domowych jest tworzenie diamentów z popiołów kremacyjnych lub sierści zwierząt domowych. Wielkość diamentu, jego szlifowany kształt i oprawa pozostają w gestii właściciela zwierzęcia. Prochy z krematorium przewożone są do certyfikowanej firmy, która przerabia materiał na kamienie szlachetne, piękne, niezniszczalne i cenne pamiątki po Waszych ukochanych pupilach.

Animal Eden krematorium dla zwierząt
Rosówek 30
72-001 Rosówek
508508677
www.animaleden.pl
Na co pomaga miód lipowy? Previous post Na co pomaga miód lipowy?
Gdzie najlepiej zarezerwować nocleg? Next post Gdzie najlepiej zarezerwować nocleg?