Jaki środek odstraszający owady wybrać dla dzieci?

Jaki środek odstraszający owady wybrać dla dzieci?

Jaki środek odstraszający owady wybrać dla dzieci? Jeśli zabierasz dziecko na wakacje, zadbaj o jego odpowiednią ochronę. Najpierw rozważmy pestycydy.

Skuteczny sposób zabijania owadów

Komary, gryzące muchy i kleszcze sprawiają, że nasze dzieci są nieszczęśliwe. Większość dzieci ma łagodne reakcje na ukąszenia owadów. Jednak niektórzy ludzie mają poważne alergie. Jednym ze sposobów skutecznego zapobiegania ukąszeniom owadów jest stosowanie środków odstraszających owady. Muszą być jednak używane w sposób bezpieczny i prawidłowy.

Samo unikanie komarów i kleszczy może nie wystarczyć. Starsze dzieci należy uczyć właściwego zwalczania owadów. Zastanawiasz się, czy środki odstraszające owady są bezpieczne dla dzieci? Pomimo wszystkich ostrzeżeń o chemikaliach i toksycznych pestycydach, które możemy znaleźć w Internecie, odpowiedź brzmi oczywiście tak. W wielu przypadkach środki te można stosować nawet u niemowląt w wieku 2 miesięcy.

Wybierz idealny środek

Przez wiele lat uważano, że najskuteczniejsze są środki zawierające DEET. Nie stosuj środków odstraszających owady u dzieci poniżej 2 miesiąca życia. Jeśli takie produkty zawierają olejek z eukaliptusa cytrynowego, nie należy ich podawać dzieciom poniżej 3 roku życia. Nie używaj produktów zawierających czosnek lub witaminę B1. Najmniej skuteczne środki działają maksymalnie na 2 godziny (zawierają wtedy mniej niż 10% DEET, olejki eteryczne, 2-undekanon). Nieco lepszy produkt działa przez 3-4 godziny (20% DEET, 7% pikadryna). Najlepsze repelenty mają czas działania około 5 godzin (24% DEET, 15% pikadryna).

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Oprócz składnika aktywnego i jego mocy, musimy również wziąć pod uwagę jego konsystencję. Czy jest w formie sprayu? Szukasz nietłustego produktu o lekkim tropikalnym zapachu? A może powinien być bezzapachowy? Oprócz sprayów czy aerozoli możemy wybrać chusteczki odstraszające owady. Możemy też wybrać balsamiczny. Produkty o stężeniu wyższym niż 30% DEET nie były bardziej skuteczne, po prostu działały dłużej.

Środek owadobójczy

Pamiętaj, aby bezpiecznie używać wybranego środka odstraszającego. Dlatego uważnie przeczytaj etykietę i postępuj zgodnie z instrukcjami. Użyj odpowiedniej ilości repelentu. Nałóż na gołą skórę lub ubranie. Nie stosować produktu w okolicach oczu i ust dzieci, na otwarte rany, na podrażnioną skórę lub pod ubraniem. Repelent należy zmyć po powrocie do domu. Nie rozpylajmy go w naszym domu lub samochodzie. Nie stosować bezpośrednio na twarz dziecka. Nałóż je na dłonie przed pocieraniem buzi dziecka. Nie używamy tego produktu na rękach dzieci. Można je wcierać w oczy lub wkładać do ust. Spryskajmy lub wytrzyjmy dziecko sami, aby nie zrobiło tego samego. Do wyboru mamy również moskitiery przeciw komarom. Umieszcza się go w wózku lub nosidełku. Proszę odpowiednio ubrać dziecko. Ubierzmy go w pończochy i ubranie zakrywające ręce i nogi.

Podstawowe fakty

Jaki środek odstraszający owady wybrać dla dzieci?
Jaki środek odstraszający owady wybrać dla dzieci?

Czas działania może się różnić w zależności od tego, czy ma chronić przed komarami czy kleszczami. Dokładnie sprawdź etykiety środków odstraszających. Unikaj produktów zawierających olejek z eukaliptusa cytrynowego, PMD lub p-mentano-3,8-diol. Mają wtedy właściwości owadobójcze.

Unikaj także produktów, które zapewniają zarówno odstraszanie owadów, jak i ochronę przed słońcem. Zamiast tego użyjmy dwóch różnych produktów. Nałóżmy najpierw krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym. Pamiętaj, aby w razie potrzeby aplikować ponownie co kilka godzin. Upewnij się, że repelent działa dłużej.

Czasami mamy trudności ze znalezieniem dobrych balsamów odstraszających owady. Wybierzmy środek odstraszający owady, tylko dla dzieci. Nie dajmy się zwieść repelentom, które urzekająco pachną, a jednocześnie są pełne chemii. Jeśli nasze dziecko zażyje któryś z tych leków, dostanie się do oczu lub wystąpi u niego reakcja alergiczna, prosimy o natychmiastowe wezwanie pogotowia ratunkowego.

Skuteczne rady

Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na etykietach produktów. Nigdy nie należy stosować takich środków, jeśli dziecko ma mniej niż dwa miesiące. Zamiast tego ubierz je w ubrania zakrywające ręce i nogi. Mieliśmy opcję kaptura i szelek z moskitierą. Używajmy permetryny do pielęgnacji odzieży i sprzętu. Możemy go używać na butach, spodniach, skarpetach i namiotach. Za permetrynę możemy też kupić ubrania i sprzęt. Zabijaj lub odstraszaj komary.

Ubrania zawierające permetrynę są skuteczne nawet po wielokrotnym praniu. Zobaczymy, jak długo ta ochrona będzie trwała. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Nie stosować permetryny bezpośrednio na skórę. Aby uniknąć ukąszeń i ukąszeń owadów, musimy pamiętać o profilaktyce. Najpierw zaopatrzmy się w odpowiedni repelent. Nośmy też długie skarpetki i ubrania zakrywające nasze ciała. Jest to absolutnie konieczne, jeśli wybieramy się w miejsce szczególnie wyeksponowane. Używaj moskitier na oknach i drzwiach w swoim domu. Wszystkie te metody są bardzo skuteczne.

Jaką opaskę na haluksy wybrać? Previous post Jaką opaskę na haluksy wybrać?
Ubezpieczenie OCP co to jest? Next post Ubezpieczenie OCP co to jest?