Jak układać płytki imitujące słoje drewno? Płytki drewnopodobne stały się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz i użytkowych powierzchniach zewnętrznych. Wykorzystanie płytek imitujących drewno w aranżacjach wewnętrznych lub zewnętrznych może znacznie poprawić estetykę i ocieplić wizerunek domu. Funkcjonalność płytek imitujących drewno sprawia, że ​​nadają się one nie tylko na podłogi wszędzie, ale także na ściany. Trzeba jednak mieć świadomość, że uzyskanie naturalnego efektu może być trudne i należy zwrócić szczególną uwagę na ich ułożenie.

Jak wybrać cegłę imitującą słoje drewna?

Płytki drewnopodobne produkowane są w taki sposób, aby nie tylko wyglądem, ale i kształtem odzwierciedlały naturalną podłogę. Jednocześnie możemy wybrać ich rozmiar spośród dostępnych. Wielkoformatowe płytki imitujące drewno, takie jak 20×120 czy 24,8×100, pozwalają na szybsze układanie i ograniczają liczbę fug.

Wybierając, zwróć uwagę na to, czy powierzchnia płytki jest dobra. Niektóre są gładkie, ale mogą też mieć strukturę, odzwierciedlającą ryflowaną fakturę prawdziwych desek drewnianych. Jednocześnie niekoniecznie zapłacilibyśmy duże pieniądze za taki model, ponieważ często można znaleźć płytki ze zniżką.

Są też płytki wykonane techniką kontrastowego pierścienia, gdzie efekt tonalny można dodatkowo wzmocnić kilkoma odcieniami ciemniejszej fugi. Ponadto wybór płytek musiał uwzględniać takie aspekty, jak duża liczba sęków lub brak sęków, kontrastowa lub miękka faktura. Możesz także wybrać kolekcję, która powinna dawać kontrastowy efekt, z płytkami w różnych kolorach i odcieniach naśladujących różne gatunki drewna.

Płytki ceramiczne na każdą powierzchnię

Użycie każdej płytki wymaga sprawdzenia zawartości opakowania, czyli stanu płytki. Płytki imitujące drewno https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne występują w różnych wzorach w ramach kolekcji, co przyczynia się do wyjątkowości każdej wyłożonej płytkami powierzchni. Szczególnie tonalne płytki wyróżniają się tym, że nie tworzą powtarzalnych wzorów na ułożonej podłodze. To dodatkowy sprzymierzeniec przy urządzaniu własnego wnętrza, pozwalający na tworzenie własnych, niepowtarzalnych kreacji.

Każda przestrzeń otwiera możliwości aranżacyjne poprzez zastosowanie płytek imitujących drewno. Łączenie płytek drewnopodobnych może urzeczywistnić marzenia o wnętrzu, a antypoślizgowe płytki zewnętrzne doskonale sprawdzają się na tarasach i schodach. Płytki drewnopodobne dobrze sprawdzają się w salonie. Można tam również położyć np. płytki podłogowe Paradyż, które idealnie sprawdzą się na ogrzewaniu podłogowym.

W kuchni płytki drewnopodobne dobrze współgrają z meblami laminowanymi, a nawet kamiennymi akcentami, ponieważ drewno pięknie łączy się z kamieniem, innym drewnem i metalami. Z kolei korytarze, hole czy tarasy to miejsca, w których tradycyjne drewno może być narażone na działanie nadmiernych warunków atmosferycznych lub dużego natężenia ruchu i szybko niszczeje. Ceramika jest trwalsza i łatwiejsza do utrzymania w czystości. W łazience z powodzeniem możemy położyć płytki ogrzewania podłogowego oraz płytki ścienne, aby dodać łazience komfortu i ciepła.

Rozpoczyna się układanie cegły imitującej drewno

Jak układać płytki imitujące słoje drewno?
Jak układać płytki imitujące słoje drewno?

W przypadku płytek imitujących drewno nie zaleca się płytek podłogowych https://ceramixplytki.pl/6-plytki-podlogowe March. Zawsze należy je pozostawić do wyschnięcia przed ostatecznym ułożeniem, tj. eksperymentowaniem z ułożeniem pętelek, ewentualnymi sękami, wpływem na wygląd spoiny itp. Oczywiście tak samo jest ze ścianami, choć w tym przypadku również potrzebna jest wyobraźnia, a w przypadku podłóg wcale, bo po ułożeniu przedstawiają jasną sytuację. Dodatkowo możemy sprawdzić płytki nie tylko w jednym opakowaniu, ale także w innych pakietach, dopasowując całe płytki i płytki do cięcia.

Ważniejsze w tej próbie jest przyjrzenie się podłodze, która będzie wykonana z imitacji drewnianych cegieł w różnych kolorach, czyli różnych produktów imitujących drewno. Nie próbując suszyć, możemy zamiast kontrastu uzyskać bałagan, a usunięcie przyczepionych płytek i ich czyszczenie może uniemożliwić każdemu, nawet wynajętemu specjaliście, wykonanie tego typu pracy. Po zaplanowaniu ułożenia wszystkich elementów podłogi czy ścian najlepiej ułożyć wszystko na stosie w odpowiedniej kolejności, nawet ponumerowane na dole.

Montaż płytek najlepiej powierzyć fachowcowi, ale jeśli z jakiegoś powodu chcemy układać płytki samodzielnie, zaczynamy od całej płytki, a dopiero potem docinamy brakujące elementy. Podczas układania płytek drewnopodobnych, które są zwykle znacznie dłuższe niż ich szerokość, ważne jest, aby układać je na 1/3 długości sąsiednich płytek. Nie zaleca się układania płytek imitujących słoje drewna w stylu ściany z cegły, ponieważ długie cegły mogą podczas produkcji posiadać niedoskonałości i krzywizny, które łatwiej ukryć za pomocą zalecanych płytek. Fugi wybieramy sami, ale powinny mieć ciemniejszy kolor.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl
Jaka jest polecana witamina D dla dzieci Previous post Jaka jest polecana witamina D dla dzieci
Ortodonta i dentysta Next post Ortodonta i dentysta